Prvenstvo Hrvatske u plivanju u malim bazenima - prvi dan

23.03.2009

PRVOG DANA OPĆEG PRVENSTVA HRVATSKE U PLIVANJU U MALIM BAZENIMA

Michael Kostešić srebrni, Valery Švigir rekordno

Hrvatski reprezentativac sa švedskom adresom Michael Kostešić isplivao je drugo vrijeme na 50 m leđno, a naslov prvaka izmaknuo mu je za jednu stotinku. Usto, bio je sedmi na 100 m prsno. Valery Švigir, četvrta na 50 leđno i sedma na 50 m slobodno (26.46), disciplini u kojoj je popravila vlastiti mlađejuniorski državni rekord
JEDINA ISTARSKA MEDALJA - Michael Kostešić, Arena

ZAGREB -
Pet A finala, jedna srebrna medalja i jedan mlađejuniorski državni rekord, učinak je plivača i plivačice pulske »Arene« prvog dana Općeg prvenstva Hrvatske u plivanju u malim bazenima koje se od petka do nedjelje održava u Zagrebu, u organizaciji ZPK. Usto, u A finalu plivala je i Paula Klunić (Pula) na 200 m delfin, disciplini u kojoj je bilo prijavljeno samo osam plivačica, pa nije bilo kvalifikacija. U konkurenciji 117 plivača i 80 plivačica iz 22 kluba u Zagrebu nastupa osam plivača i devet plivačica iz četiri istarska kluba (Arena, Delfin, Poreč, Pula).
Michael Kostešić srebrnu medalju je osvojio u utrci na 50 m leđno, disciplini u kojoj je »Arena« imala dva predstavnika u A finalu. Među osam najboljih Dario Lacković se plasirao s petim vremenom (26.85) kvalifikacija, a Michael Kostešić kao šesti (26.90). U finalu je Kostešić isplivao 25.91, odnosno samo stotinku slabije od prvaka Ante Cvitkovića (Jadran), a Lacković brže nego u kvalifikacijama, ali dostatno za opet peto mjesto. »Arenaš« Massimo Božić je kao 12. u kvalifikacijama plivao u B finalu te završio kao 11., dok su Stefan Koroman (Pula) i Nico Poropat (Delfin) u kvalifikacijama bili 18. odnosno 21.
Kostešić je ujutro najprije s osmim vremenom (1:04.73) izborio A finale na 100 m prsno, iako je plivao čak četiri sekunde sporije od svog najbolje isplivanog vremena u toj disciplini, u kojoj je bio prijavljen s drugim vremenom (1:00.58). U finalu je plivao dvije sekunde brže (1:02.49), ali dostatno tek za sedmo mjesto. Domagoj Vranjković (Poreč) se kao 11. plasirao u B finale te nastup u toj disciplini okončao kao 12.
Novi mlađejuniorski rekord na 50 m slobodno 26.46 Valery Švigir je isplivala u prvoj kvalifikacijskoj utrci jutarnjeg dijela programa. Švigir je u finale ušla s četvrtim vremenom, iza Monike Babok (Sisak Janaf), Adrijane Benčić i Doroteje Bednjanec (obje ZPK), odnosno ispred Puljanke Katarine Turčinović (ZPK) i ponajbolje hrvatske plivačice Sanje Jovanović (Jug), ujedno apsolutne rekorderke u toj disciplini. Švigir je tako popravila vlastiti mlađejuniorski državni rekord (26.55) isplivan prije nešto više od mjesec dana u Herceg Novom, u debitantskom nastupu za mladu reprezentaciju Hrvatske.
U finalu na 50 m slobodno Valery Švigir je plivala nešto sporije (26.74) i završila kao sedma, a odličja su podijelile Monika Babok, Sanja Jovanović i Adrijana Benčić. Luana Božić (Arena) se kao 14. plasirala u B finale te na kraju zauzela i ukupno 14. mjesto.
U finalnu utrku na 50 m leđno Švigir je pak ušla s trećim vremenom kvalifikacija (29.66) te kasnije isplivala četvrto vrijeme (29.82), pa joj je medalja izmaknula za 11 stotinki. U B finale te discipline plasirale su se Luana Božić (Arena) kao 13., Maja Jukić (Delfin) kao 14. i Paula Klunić kao 15. te na kraju završile kao 14., 15. i 16., dok je Tea Miloš (Pula) u kvalifikacijama bila 20.
Paula Klunić zauzela je osmo mjesto u finalu na 200 m delfin (2:44.68). U utrci na 100 m prsno za plivačice u B finale plasirale su se Stefani Valković (Pula) kao 12. u kvalifikacijama te Porečanke Petra (14.) i Paula (15.) Tripar. Valković je na kraju bila 10., Petra Tripar 12., a Paula 14. Stefani Valković i Stefan Koroman (Pula) kao desetoplasirani su završili kvalifikacije na 100 m mješovito, a nakon B finala Valković je zauzela deveto, a Koroman 12. mjesto. Na 50 m slobodno Nico Poropat (Delfin) je u kvalifikacijama bio 22., a »arenaši« Mihovil Turčinović i Manuel Ristić 25., tj. 26.
Današnje kvalifikacije (200 m slobodno, 50 m delfin, 200 m prsno, 100 m leđno, 400 m mješovito te štafete 4x100 m slobodno) počinju u 9 sati, a finala su na programu od 17.30 sati.

Spread phpDesigner - The best PHP IDE and PHP Editor!

[Plivački klub 'DELFIN'] [Vijesti] [Vijesti 2] [Arhiva] [Plivaci] [Treninzi] [Natjecanja] [Škola plivanja] [Foto galerija] [Video galerija] [O nama] [Kontakt]